Hledáme autory testových úloh

Jestliže si myslíte, že jste schopni vytvořit podobně kvalitní úlohy, jako jsou v ostrých scio testech OSP Z a OSP R, můžete zkusit pro agenturu Aleph.cz nějaké úlohy sami vytvořit. Pokud se vám to podaří, samozřejmě vám za vaše úlohy zaplatíme autorskou odměnu.

Jaké úlohy potřebujeme? V tuto chvíli všechny typy, které najdete v základní i rozšířené verzi scio testů OSP.

Chcete-li to zkusit, můžete začít třeba hned. Kromě toho, že za úlohy dostanete odměnu, pomůže vám to zároveň v přípravě. Ptáte se jak?

Naučíte se přemýšlet jako autoři scio testů

Při vymýšlení úloh se budete muset vžít do toho, jak přemýšlí autoři testových úloh v ostrých scio testech. Narazíte na stejné potíže a tyto potíže budete muset vyřešit. Při tvorbě úlohy budete muset vymyslet zadání, správnou odpověď i nesprávné varianty (tzv. distraktory) a budete pravděpodobně muset použít podobné triky, kterými se budete snažit svést řešitele na špatnou cestu, jako používají autoři ostrých testových úloh.

To všechno vám potom v testu pomůže při řešení příkladů, protože triky, které sami používáte, dokážete snáze rozpoznat.

Jak na to?

Pokud máte tvůrčí schopnosti, rádi byste to zkusili a navíc potřebujete zlepšit percentil, jste ti praví. Nejlepší je zaměřit se na vymýšlení příkladů, jejichž řešení vám dělá největší potíže, ale není to samozřejmě podmínkou. Co je potřeba udělat:
  • vytvořte alespoň tři samostatné úlohy (tj. nikoli tři úlohy ke společnému zadání) z libovolného oddílu scio testů OSP Z nebo OSP R
  • tyto úlohy nám spolu se zdůvodněním správných odpovědí a případným komentářem pošlete v textovém formátu, v němž jste zvyklí pracovat (soubory TXT, PDF, Word ...) na naši e-mailovou adresu info@aleph.cz a do předmětu uveďte Úlohy OSP
  • všechny úlohy samozřejmě musí být originální a vámi vymyšlené, nesmí být zkopírovány ze starých testů, z internetu ani k nim nesmí mít autorská práva někdo jiný
  • My tyto úlohy projdeme a zajistíme k nim vytvoření tzv. oponentury. To znamená, že je projde několik dalších nezávislých osob a vyjádří se k jejich kvalitě a použitelnosti. Bohužel totiž ne každá úloha, o které se její autor domnívá, že je dobrá, takovou objektivně opravdu je.

    Tuto oponenturu vám pošleme, a pokud vaše úlohy budou vyhovující, nabídneme vám další placenou spolupráci. A i kdyby se vám nepodařilo vytvořit „dokonalé“ úlohy, může vám oponentura pomoci v tom, že se dozvíte, jaké jsou vaše slabší a silnější stránky a jakých chyb se při řešení testů vyvarovat.

    Máte-li chuť, neváhejte, zkuste nějaké úlohy vytvořit a pošlete nám je na naši e-mailovou adresu.

    internetové kurzy pro scio testy OSP